۱ : ۲۱ 2 جمادی‌الاول 1439 / 19 January 2018 / ۱۳۹۶ جمعه ۲۹ دي

رشد ۳۵درصدی مبادلات تجاری ایران و پاکستان
معاون اقتصادی رئیس جمهوری در دیدار وزیر خارجه پاکستان با بیان اینکه فوری‌ترین گامها باید در حوزه بانکی و حمل و نقل برداشته شود، اظهار کرد:شرایط امروز منطقه، همکاری هر چه بیشتر ایران و پاکستان را در حوزه امنیت و توسعه منطقه‌ای ضروری می‌کند.

کارآمدنیوز : به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان عصر دوشنبه در دیدار "خواجه محمد آصف"، اظهار کرد: اگر چه سطح تجارت دو کشور 35 درصد رشد نشان می‌دهد، ولی در فضای پس از تحریم باید شاهد جهش در مناسبات اقتصادی و رسیدن به هدف 5 میلیارد یورو باشیم.

وی تصریح کرد: اجرای توافق خط اعتباری دوطرفه 500 میلیون یورویی بانکهای مرکزی و گشایش شعبه بانک در دو کشور باید در 3 ماه آینده تحقق یابد.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: برقراری خط کشتیرانی مسافری و باری بین چابهار و کراچی و خط پروازی مستقیم بین دو کشور می تواند زمینه ساز همکاری‌های بلندمدت تر شود.

نهاوندیان همچنین با بیان اینکه "تروریسم با تحریف فرهنگ دینی از بیکاران جوان سربازگیری می‌کند"، عنوان کرد: اگر چه مقابله نظامی و سیاسی با تروریسم ضروری است، ولی برخورد ریشه ای با افراط گری مستلزم همکاری همزمان در حوزه فرهنگ و اقتصاد است.

وزیر خارجه پاکستان نیز در این دیدارخواهان سرعت گرفتن مذاکرات تجارت ترجیحی و آزاد بین ایران و پاکستان شد و تاکید کرد: برای گسترش روابط بانکی، باید از مانع ارزیابی‌های نادرست برخی موسسات گذر کنیم.

"خواجه محمد آصف" همچنین همکاری پاکستان و ایران در حوزه برق و گاز را به نفع هر دو طرف و منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد تا دیدار بعدی سران دو کشور، گامهای فوری موثری برای گسترش همکاری های اقتصادی برداشته شود.

وی با بیان اینکه ارتباط ریلی و جاده ای گوادر – چابهار، ظرفیت حمل و نقل و ترانزیت منطقه را ارتقاء خواهد بخشید، گفت: همکاری سه جانبه پاکستان، ایران و چین برای سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل و انرژی سرعت خواهد گرفت.

کد مطلب: 21421  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۶/۲۱  |  ساعت: ۱۲ : ۱۳

نظرات ارسال شده