۱ : ۱۷ 2 جمادی‌الاول 1439 / 19 January 2018 / ۱۳۹۶ جمعه ۲۹ دي

روی خوش بازار سرمایه به کاهش نرخ سود/بورس تهران سبزپوش شد
در پی مصوبه دیروز بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی، بازار بورس نیز به این تصمیم روی خوش نشان داده و از آغازین ساعت معاملات، روند رو به رشد بر بازار حاکم شده است.

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار مهر، دیروز بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، خواستار رعایت نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار از 11 شهریور ماه شده است تا بتواند بازار را رونق داده و با پرداخت نرخ‌های سود کاذب مقابله کند.

در این میان اگرچه قرار است نرخ‌ها از 11 شهریور ماه اجرایی شود، اما بازار سرمایه نسبت به این تصمیم روی خوش نشان داده و معاملات افزایش یافته است.

بر این اساس، از آغازین ساعت کاری بورس تهران در روز جاری، شاخص تا این لحظه (10:05 صبح) 184 واحد رشد کرده و 82 هزار و 556 واحد رسیده است.

در همین ساعت ابتدایی 340 میلیون سهم به ارزش 902 میلیون ریال معامله شده است.

تعداد معاملات صورت گرفته در روز جاری 12 هزار و 402 سهم بوده و ارزش بازار نیز به سه میلیون و 265 هزار و 276 میلیارد ریال رسیده است.

فعالان بازار سرمایه بر این باورند که اگر بانک مرکزی با نظارت دقیق خود منجر به انضباط در پرداخت نرخ سود بانکی منطبق با مصوبه جدید خود داشته باشد، می‌تواند شرایط مناسبی را برای بازار سرمایه رقم زده و منابع مالی را به سمت این بازار رقابتی سوق دهد.

کد مطلب: 21355  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۶/۱  |  ساعت: ۱۰ : ۴۶

نظرات ارسال شده