۱۴ : ۵۸ 4 جمادی‌الثانی 1439 / 20 February 2018 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند

صدور 11 میلیون کد سهامداری در کشور/رشد 103 درصدی حجم بازار سرمایه
تهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از رسیدن تعداد کدهای سهامداری برای فعالیت در بازار سرمایه به بیش از 11 میلیون کد خبر داد و افزود: اندازه بازار سرمایه در سال 95 بدون احتساب صندوق های سرمایه گذاری با رشد 103 درصدی نسبت به چهار سال قبل به4900 هزار میلیارد ریال (490 هزار میلیارد تومان) رسید.

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «شاپور محمدی» امروز (شنبه) در مراسم افتتاح 'دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه' افزود: اندازه بازار سرمایه با احتساب صندوق های سرمایه گذاری در سال 95 به بیش از 6 هزار میلیارد ریال رسید.
وی ادامه داد: اندازه صندوق های سرمایه گذاری نیز در سال 95 به 1200 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
محمدی افزود: در سال 95، میزان 1950 هزار میلیارد ریال (195 هزار میلیارد تومان) معاملات در چهار بورس کشور انجام شده است.
وی با بیان اینکه معاملات اوراق سهام نیز 15 درصد رشد داشته است، گفت: انتشار اوراق بدهی نیز در سال گذشته رشد مطلوبی داشته است.
** کدهای فعال در بورس انرژی 2 برابر شد
رییس سازمان بورس بیان داشت: امسال به دلیل دستاوردهای برجام، کدهای فعال در بورس انرژی رشد 2 برابری را تجربه کرده است.
وی یادآور شد: اکنون فرآورده های نفتی نیز با حمایت وزارت نفت در حال معامله در بورس انرژی است.
محمدی افزود: الزام به افشای صورت های مالی (آی.اف.آر.اس) و اجبار در افشای اطلاعات مربوط به تولید و فروش ماهانه شرکت ها نیز از دستاوردهای دیگر بازار سرمایه است.
وی با بیان اینکه سال گذشته بحث خرید تضمینی بجای قیمت تضمینی در بورس کالا دنبال شده است گفت: محصولات جدیدی مانند زعفران نیز در بورس کالا پذیرش شده اند.
وی با بیان اینکه در نظر داریم امسال محدودیت های بازار سرمایه رفع شود، ابراز امیدواری کرد که موضوع توقف طولانی مدت نمادهای بورسی برای همیشه حل شود تا نقد شوندگی بازار تضمین شود.
رییس سازمان بورس بیان داشت: گسترش معاملات آپشن (اختیار معامله)، رفع محدودیت دامنه نوسان و ایجاد دامنه پویا و همچنین حذف حجم مبنا از برنامه های سال 96 است.
به گزارش ایرنا، دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه صبح امروز (شنبه) پیش در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد.
دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه تا 29 فروردین سالجاری برابر با 18 آوریل 2017، در نمایشگاه بین‌المللی تهران دایر خواهد بود.
360 شرکت و مجموعه اقتصادی در 16 هزار متر مربع فضای نمایشگاهی حضور دارند.
ارکان بورس، کارگزاری ها، شرکتهای تامین سرمایه، شرکتهای مشاور سرمایه گذاری، موسسات اعتباری و مالی، شرکت های خدمات بازار سرمایه و شرکتهای پذیرفته شده در بورس و بیمه ها از جمله شرکت کنندگان در این نمایشگاه هستند.
در حاشیه این نمایشگاه دومین رویداد استارتاپ‌های مالی ایران، خاور میانه و شمال آفریقا برگزار خواهد شد.

کد مطلب: 20640  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۱/۲۶  |  ساعت: ۱۴ : ۴۴

نظرات ارسال شده