۱۶ : ۳۶ 9 شعبان 1439 / 25 April 2018 / ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت
مذاکرات ادامه دارد
مشکلات نفتی ایران و هند هنوز حل نشده است
در حالی روز گذشته برخی منابع خبری از حل شدن مشکل پرداخت پول نفت ایران از سوی هند خبر دادند که سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه مذاکرات مسئولان نفتی و بانکی ایران و هند ادامه دارد، از عدم حل مشکل تا امروز خبر داد.

رامین مهمان‌پرست سخنگوی دستگاه دیپلماسی در نشست هفتگی امروز (سه‌شنبه) با خبرنگاران، در پاسخ به پرسشی در خصوص تصمیم هند برای پرداخت بدهی نفتی به ایران از طریق ترکیه و واسطه‌گری ترکیه در این زمینه اظهار داشت: خرید نفت از کشور ما توسط هند و پرداخت مبالغی که مربوط به این اقدام تجاری خواهد بود، یک موضوع کاملاً اقتصادی و تجاری با جزییات فنی خودش است.
وی افزود: قبلا اعلام کردیم که دو شریک بزرگ تجاری برای تداوم تجارت خود حتما راه‌های مختلفی را دنبال خواهند کرد و برای اینکه این تجارت از استحکام بالایی برخوردار باشد و توسعه یابد، کارشناسان فنی دو کشور مذاکره می‌کنند. مذاکرات مسئولان نفتی و بانکی کشور ما با هند ادامه دارد و امیدواریم مشکلاتی که برای نحوه پرداخت پول نفت وجود داشت، به صورت کامل برطرف شود.
مهمان‌پرست خاطرنشان کرد: براساس اخباری که دریافت کردیم، مشکلات و نحوه پرداخت در آینده نزدیک حل خواهد شد.
سید امیر منصور برقعی معاون امور اقتصادی وزارت خارجه ایران نیز در پاسخ به سوالی در خصوص توافق دهلی نو و تهران برای پرداخت پول نفت ایران از طریق هالک بانک ترکیه تصریح کرد: ممکن است در آینده بار دیگر مشکل جدیدی برای پرداخت پول نفت ایران ایجاد شود .

این در حالی است که بهمنی رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته با اعلام حل و فصل شدن مشکل پرداخت پول نفت ایران توسط هند، واسطه گری ترکیه در این زمینه را تکذیب کرده بود.
قلعه بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت نیز خبر از حل وفصل این مشکل و روند طبیعی صادرات نفت ایران به این کشور داده بود.
 

کد مطلب: 174  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۱۱  |  ساعت: ۱۶ : ۴۱

نظرات ارسال شده