۲۳ : ۲۶ 5 ربیع‌الاول 1440 / 14 November 2018 / ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان

ساعت اداری بورس در ماه رمضان؛ 8 تا 15
مدیرعامل شرکت بورس گفت : ساعت معاملات بازارسهام کشور در ماه رمضان تغییری نکرده اما ساعت اداری بورس ازساعت 8 تا 15 خواهد بود که باید خریداران عمده شرکت ها این نکته را مدنظر داشته باشند.

کارآمدنیوز - حسن قالیباف اصل در رابطه با ساعت کاری بازار سهام کشور درماه مبارک رمضان اظهار داشت: زمان معاملات سهام و ساعت کاری شرکت بورس در دستورالمعل معاملات قید شده است. بر این اساس، فعالیت بورس در ماه های غیر از ماه رمضان بین ساعت 8 تا 16 و در ماه مبارک رمضان تا ساعت 15 تعیین شده است.
وی به فارس گفت: مان معاملات سهام شرکت های بورس در این ماه طبق همان روال قبلی از ساعت 9 تا 12 ظهر روزهای شنبه تا چهارشنبه است،اما آن دسته از خریداران سهام بلوکی شرکت ها که باید اقدام به قطعی کردن معاملات کنند، برای ارایه اسناد و مدارک به شرکت بورس باید زمان پایان ساعت اداری شرکت بورس یعنی ساعت 15 را مدنظر داشته باشند.
به گزارش فارس، این در حالی است که با توجه به لزوم استقلال شرکت های کارگزاری و با در نظر گرفتن مواردی چون نوع و حوزه فعالیت، مشتریان و پراگندگی جغرافیایی، ساعت کاری شرکت های کارگزاری در این ماه مبارک توسط مدیران خود شرکت های کارگزاری مشخص می شود، چرا که با در نظر گرفتن فعالیت شرکت های کارگزاری در بورس های اوراق بهادار، بورس کالا و فرابورس و همچنین به دلیل انجام معاملات برخی از کالاها در ساعات بعدازظهر، امکان تعیین و صدور محدوده ساعتی برای کارگزاران وجود ندارد، بنابراین هر شرکت کارگزاری می تواند زمان فعالیتی را در ماه رمضان تعریف کند.
 

کد مطلب: 144  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۱۰  |  ساعت: ۱۷ : ۱۲

نظرات ارسال شده