۲۳ : ۲۴ 5 ربیع‌الاول 1440 / 14 November 2018 / ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان

سرنوشت ستاد تحول در هاله‌ای از ابهام!
این احتمال وجود دارد که ستاد تحول صنایع و معادن بعد از تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت منحل شود.

سرنوشت ستاد تحول صنایع و معادن کشور بعد از ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.
ستاد تحول صنایع و معادن کشور از چند سال پیش به ریاست رضا فاطمی ‌امین تشکیل شد تا ضمن بررسی تاثیر اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بر صنایع مختلف کشور زمینه را برای حمایت از صنایع پس از اجرای این قانون فراهم کند. ستاد تحول صنایع و معادن در ماههای نخست فعالیت بسیار فعال بود و در نهایت بسته حمایتی صنعت و معدن را نیز تدوین و اجرا کرد.
در ادامه با انتصاب رئیس ستاد تحول صنایع و معادن به سمت معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن فعالیتهای این ستاد به صورت چشمگیری کاهش پیدا کرد. برخی اعتقاد دارند مسئولیت همزمان فاطمی ‌امین در دو سمت پرمسئولیت باعث شده تا او نتواند به خوبی ستاد تحول صنایع و معادن را اداره کند.
از سوی دیگر در حالی که تشکیل وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت قطعی شده تاکنون مشخص نشده که آیا ستاد تحول صنایع و معادن در وزارتخانه جدید به فعالیت خود ادامه خواهد داد یا خیر؟ ‌پیشتر نیز فاطمی‌ امین رئیس ستاد اذعان کرده بود که فعالیتهای این ستاد دائمی نخواهد بود.
ستاد تحول صنایع و معادن همچون کارگروه حمایت از تولید از جمله نهادهای زیرمجموعه وزارت صنایع و معادن به شمار می‌رود که فعالیت خود را در زمان وزارت محرابیان آغاز کرد. حال به نظر می‌رسد با گذشت بیش از 9 ماه از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اگرچه بسیاری از صنایع هنوز هم مشکلات زیادی دارند، اما ستاد تحول صنایع و معادن طی سال جاری تاکنون بسیار کم‌فعالیت شده است. امسال تاکنون فاطمی‌امین تحت عنوان رئیس ستاد تحول صنایع و معادن نشست خبری نداشته و اظهارنظرهای اخیر هم نشان می‌دهد امسال تاکنون هیچ پولی از درآمد هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت و معدن جذب نشده است.
در همین حال گمانه‌زنی‌هایی درباره انحلال قریب‌الوقوع ستاد تحول صنایع و معادن بعد از تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شده است.
انتهای پیام

کد مطلب: 109  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۱۰  |  ساعت: ۱۲ : ۵۲

نظرات ارسال شده