مطالبه «اقتصادِ بدون برجام»|بدون گره زدن اقتصاد به برجام، توان خود را به نسخه‌های داخلی معطوف کنیم

نائیب رئیس کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه، بدون اینکه اقتصاد را به برجام گره بزنیم باید توان خود را به نسخه های داخلی اقتصاد معطوف کنیم، گفت: مطمئنا کشور ما این ظرفیت را داد که خود را اداره و با دنیا نیز تعامل لازم را داشته باشد.

کارآمدنیوز : علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، به شکل اصولی و منطقی از ابتدا نیز گره زدن اقتصاد کشور به موضوع برجام یک اشتباه استراتژیک بود، گفت: متاسفانه برخی این اشتباه را مرتکب شدند و (فراموش نکرده‌ایم) که این بحث نیز مطرح شد که بسیاری از چالشهای کشور به برجام ارتباط دارد و میتوانیم همه مشکلات کشور را با برجام حل کنیم.

وی با بیان اینکه، علی رغم تذکر دلسوزان در خصوص اینکه گذاشتن همه تخم مرغهای کشور در سبد کشور کار غلطی است، مدیران ارشد دولتی متوجه این اشتباه نشدند، گفت: در واقع همواره موضوع وابستگی نسخه درمان چالشها به برجام تکرار شد تا زمانی که با خروج آمریکا مسئولان دولتی نیز مجبور شدند به واقعیت عدم کارکرد موثر برجام اعتراف کنند.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بایستی امروز گره زدن اقتصاد کشور به برجام را منتفی کنیم، اقتصاد نسبتا بزرگ 80 میلیونی ایران با رقم تولید ناخالصِ قابل توجه  و همچنین همجواری با بازار 400 میلیونی منطقه، نشان از یک ظرفیت بسیار راهگشا برای اقتصاد کشور است.

وی افزود، بایستی بدون اینکه اقتصاد را به برجام گره بزنیم باید توان خود را به نسخه‌های داخلی اقتصاد معطوف کنیم. از طرفی توسعه روابط اقتصادی با کشورهای  مستقل می‌تواند راهبرد موثر اقتصادی برای ایران باشد. مطمئنا کشور ما این ظرفیت را دارد که خود را اداره کند و با دنیا نیز تعامل لازم را داشته باشد.