نخستین کارخانه خط تولیدکاتالیست یورو 5 افتتاح می‌شود

گروه صنعتی ایران خودرو به منظور بهره‌گیری از فناوری‌های جدید در کمک به کاهش مصرف بنزین و آلودگی، خط تولیدکاتالیست یورو 5 خودرو را با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، مقامات استانی،نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد ایران خودرو در استان قم افتتاح می‌کند.

کارآمدنیوز : به گزارش ایکو پرس، با افتتاح این خط تولید که فردا سه شنبه هفدهم بهمن ماه صورت می گیرد ، سالانه حداقل 4 میلیون یورو صرفه جویی ارزی عاید اقتصاد ملی خواهد شد.

براساس این گزارش، با راه‌اندازی خط تولید کاتالیست یورو 5 در منطقه صنعتی محمودآباد قم، ایران در زمره معدود تولید کنندگان این محصول قرار می‌گیرد. 

همچنین بابهره برداری از این خط به صورت مسقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی مناسبی ایجاد می‌شود. ضمن اینکه با تولید کاتالیست یورو 5 در کشورمان، فرصت دست یابی به بازار های صادراتی کشورهای ترکیه، عراق و کشورهای مشترک المنافع ایجاد می شود.

شایان ذکر است، برای نخستین بار در کشور شرکت مبدل خودروی پاک به عنوان یکی از زیر مجموعه های تولیدی گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران متعلق به ایران خودرو توانسته است به فناوری تولیدکاتالیست یورو 5 خودرو دست یابد.